Informujemy, że w dniu 14.06.2021 r. Corelens Spółka Akcyjna połączyła się z Zortrax Spółka Akcyjna i będzie prowadzić swoją dotychczasową działalność jako Zortrax S.A.
Zapraszamy na stronę https://zortrax.com/pl.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod adres office@zortrax.com.

Spółka

CORELENS S.A. działa w modelu B2B i zajmuje się dystrybucją specjalistycznych rozwiązań dedykowanych branży okulistycznej – do publicznych i prywatnych ośrodków medycznych na terenie całego kraju. Celem Spółki jest dostarczanie pacjentom najlepszych produktów oraz budowanie najwyższych standardów obsługi ośrodków okulistycznych, w tym zajmujących się leczeniem zaćmy .

Podstawą oferty CORELENS są soczewki wewnątrzgałkowe stosowane w chirurgii zaćmy. Spółka rozpoczęła działalność z początkiem 2013 r. od uzyskania wyłączności na sprzedaż w Polsce soczewek wewnątrzgałkowych marki HOYA (japońskiego lidera branży okulistycznej), jak również ekonomicznej linii soczewek produkowanych przez amerykańską firmę RAFI SYSTEMS.

Założycielami Spółki są wieloletni kluczowi pracownicy działów sprzedaży i marketingu (materiały chirurgiczne i sprzęt medyczny) amerykańskiego koncernu ALCON, należącego do lidera branży medycznej, szwajcarskiego NOVARTIS.

Model biznesowy CORELENS polega na kierowaniu sprzedaży wyłącznie do klientów biznesowych, jakimi są publiczne i prywatne szpitale oraz ośrodki medyczne, które wykonują operacje zaćmy – ich liczba wynosi ok. 300 w skali całego kraju. Blisko 90% z ok. 175 tys. operacji zaćmy wykonywanych rocznie finansowane jest z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wartość rynku dystrybuowanych soczewek wewnątrzgałkowych w Polsce wynosi ok. 100 mln PLN.

Spółka działa na terenie całego kraju, realizując sprzedaż poprzez zespół specjalistów o wieloletnim doświadczeniu. CORELENS dysponuje także profesjonalnym działem Przetargów i Obsługi Klienta, a całość zarządzana jest z wykorzystaniem systemu informatycznego klasy ERP o najwyższym światowym standardzie.