Informujemy, że w dniu 14.06.2021 r. Corelens Spółka Akcyjna połączyła się z Zortrax Spółka Akcyjna i będzie prowadzić swoją dotychczasową działalność jako Zortrax S.A.
Zapraszamy na stronę https://zortrax.com/pl.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod adres office@zortrax.com.

Dla pacjentów

Jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy jest jej chirurgiczne usunięcie. Nie ma dowodów na skuteczność różnego rodzaju leków lub suplementów diety.

Leczenie chirurgiczne polega na wykonaniu bardzo małego nacięcia na brzegu rogówki (szerokość cięcia to zazwyczaj od 2,2 do 2,6 mm). Przez to nacięcie chirurg wprowadza cienką igłę, która emitując ultradźwięki rozbija zmętniałą soczewkę na małe kawałki i pozwala na ich odessanie.

W miejsce gdzie była soczewka naturalna, chirurg wprowadza zwiniętą w ciasny rulon sztuczną soczewkę, która następnie rozwija się w oku. Wszczepiona w ten sposób sztuczna soczewka umożliwia w okresie pooperacyjnym widzenie.

Operacja trwa zazwyczaj około 30 minut. Przez cały czas operacji pacjent jest przytomny, ale nie odczuwa bólu dzięki miejscowemu znieczuleniu. Po więcej szczegółów dotyczących operacji prosimy przede wszystkim skontaktować się z Państwa lekarzem okulistą, oraz zapraszamy do działu „Odpowiedzi na pytania dotyczące operacji zaćmy”.